Wycieczka do Teatru Animacji

26 lutego cała szkoła wybrała się do Teatru Animacji w Poznaniu na przedstawienie ,,Wesoły Ryjek”.  Główny bohater  jest małą, ciekawą świata świnką – dzieckiem, które zadaje pytania, odkrywa świat, zachwyca się najprostszymi rzeczami: tykaniem zegara, szelestem gałęzi, barwą liści. Ta opowieść to podróż przez dzieciństwo. Podróż, która inspiruje, zaskakuje i zachwyca, a także zachęca małego odbiorcę do odkrywania, zadawania pytań i znajdowania niebanalnych odpowiedzi.
Literatura Wojciecha Widłaka maluje piękny obraz rodzicielstwa – mądrego, wymagającego, pełnego ciepła i cierpliwości. Pokazana w ten sposób relacja między bohaterami pozwala nam rozpoznać własne pragnienia i słabości, pomaga zrozumieć, zaakceptować, pokochać siebie i innych. Każdy z nas jest inny − inaczej się nazywa, inaczej wygląda, co innego lubi. Ale każdego z nas smuci niedobre słowo czy cieszy ulubione danie.
W warstwie wizualnej spektakl odwołuje się do dziecięcych rysunków – niedoskonałych, niedokończonych, stwarzanych tu i teraz, na oczach widza. Poza obrazem w przedstawieniu ważnym akcentem jest ruch sceniczny, a także muzyka grana na żywo.
W drodze powrotnej odwiedziliśmy plac zabaw dla dzieci ,,Zaczarowany Las” w Kobynikach  gdzie dzieci  mogły oddać się szaleństwom na zakręconych zjeżdżalniach w labiryntach, tunelach tuż przy podłodze i niemal pod sufitem. Wszyscy sprawdzili swoją sprawność fizyczną i ruchową, przełamywali lęki, uczyli się odwagi, samodzielności i wiary we własne siły.